Kongres 590

Kongres 590 to idea zrodzona z konieczności. W 2015 roku nie było miejsca, w którym mogły się swobodnie rodzić nowe pomysły na polską gospodarkę opartą na nowym paradygmacie, zakładającym aktywne współdziałanie biznesu z państwem, społeczną wrażliwość czy międzynarodowe ambicje.

Konieczność zmiany podejścia do problemu rozwoju, rywalizacji i wartości sygnalizowały nazwa naszego spotkania (590 to prefiks kodu cyfrowego produktów wyprodukowanych w Polsce) i miejsce, w którym jest organizowane: supernowoczesne centrum kongresowe w sercu lekceważonego przez lata Podkarpacia.

Rosnąca z każdym rokiem liczba uczestników Kongresu dowodzi, że wśród polskich liderów istnieje duże zapotrzebowanie na unikalną formułę dialogu, umożliwiającą przełamywanie barier rozwojowych i projektowanie konkretnych rozwiązań na wszystkich poziomach życia gospodarczego i społecznego. To na Kongresie 590 klarowały się idee polskiej elektromobilności i innowacyjnej energetyki. To w Jasionce dyskutowano rozwiązania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i założenia polskiej dyplomacji gospodarczej, rozwijającej się pod egidą Prezydenta Andrzeja Dudy. Tutaj wreszcie Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował Konstytucję dla Biznesu.

Tegoroczna edycja Kongresu 590 będzie z pewnością wyjątkowa.
Po czasie wielkiej zmiany i budowy nowego spojrzenia na biznes, gospodarkę i państwo nadchodzi okres nowych wyzwań. Na naszych oczach świat przyspiesza – trwa technologiczna rewolucja i geopolityczna gra, których ostatecznych rezultatów nie możemy być pewni. Tym bardziej ważne jest, by Polska coraz szybciej zmierzała ku pozycji europejskiego lidera. By tak się stało, trzeba – z namysłem i pasją – wytyczać najlepsze drogi do tego wielkiego celu. Zróbmy to wspólnie!