Złota medalistka olimpijska z Londynu gościem Kongresu 590. Esther Lofgren w Jasionce k. Rzeszowa!

- Nic nie może równać się uczuciu, gdy po ciężkiej pracy osiągamy cel, który sami sobie wyznaczyliśmy. Absolutnie nic! – przekonuje Esther Lofgren, wybitna amerykańska sportsmenka i dyrektor ds. rozwoju biznesu SPECTRUM Group.

Złota medalistka w wioślarstwie przyjedzie do Jasionki k. Rzeszowa, gdzie weźmie udział w czwartej edycji Kongresu 590.

Gdy Esther Lofgren kończyła w 2009 roku Harvard, doznała poważnej kontuzji żeber – i to dwukrotnie. Mimo tego zdobyła miejsce w amerykańskiej „ósemce” na Mistrzostwa Świata. Dobry występ na tej imprezie otworzył jej z kolei drogę na Olimpiadę w Londynie. Amerykanki nie miały tam sobie równych, zdobywając złoty medal.

Po Olimpiadzie Lofren weszła w skład rady dyrektorów amerykańskiej federacji wioślarskiej. Zasiadała też w radzie doradczej komitetu olimpijskiego Stanów Zjednoczonych. Dziś jest dyrektorem ds. rozwoju biznesu i marketingu w firmie doradczej SPECTRUM Group.

- Zawsze dążyliśmy do tego, by Kongres był miejscem, gdzie spotkają się ludzie różnych profesji, poglądów, z rozmaitym bagażem doświadczeń. Wśród naszych gości są artyści, sportowcy, wybitni działacze społeczni. Biznes napędza rozwój, ale biznes nie działa w próżni. Jestem przekonany, że spotkanie z Esther Lofgren, która trzy lata po uzyskaniu dyplomu na Harvardzie sięgnęła w pięknym stylu po olimpijskie złoto będzie ciekawym doświadczeniem – mówi Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590.

To już czwarta edycja Kongresu 590, tradycyjnie odbywającego się w Jasionce koło Rzeszowa. Spotkanie jest unikalnym forum wymiany doświadczeń, idei i argumentów pomiędzy przedstawicielami biznesu, świata nauki, polityki i administracji. To miejsce, gdzie o przyszłości rozmawiają innowatorzy, twórcy kultury i liderzy opinii. O wyjątkowości Kongresu stanowi m.in. fakt, że patronują mu i wspierają najważniejsze instytucje państwa polskiego, z Prezydentem RP i Prezesem Rady Ministrów na czele.

Kongresowe dyskusje podzielono na bloki. Są wśród nich m.in. segmenty poświęcone klimatowi i energetyce, instytucjom i relacjom w świecie nowoczesnego biznesu a także nowym narzędziom współpracy naukowców z przedsiębiorcami.

Nowym, niekonwencjonalnym formatem spotkań będą od tego roku specjalne fora tematyczne, dotyczące elektromobilności, gamingu czy handlu. Partnerami strategicznymi tegorocznego Kongresu 590 są Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Cedrob, Google, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, PKO Bank Polski oraz Grupa PKP.