O współpracy samorządowców i biznesu w Radomiu podczas Forum 590

Pierwsza odsłona projektu Forum 590 odbyła się w Radomiu. Samorządowcy, przedsiębiorcy oraz studenci debatowali i szukali rozwiązań, które ułatwią im funkcjonowanie na tamtejszym rynku.

W ostatni piątek Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu stał się areną rozmów i dyskusji na temat przyszłości gospodarczej największego miasta południowego Mazowsza. Forum 590 było zapowiedzią zbliżającej się, 4. edycji Kongresu 590, najważniejszego wydarzenia gospodarczego w kraju.

W trakcie forum przeprowadzono warsztaty dla przedsiębiorców, samorządowców i studentów, podczas których starano się zdiagnozować problemy i wyzwania, z jakimi mierzą się te grupy oraz wypracować pomysły i założenia poruszane podczas debaty głównej pt. „Radom – miasto pierwszej prędkości”. W gronie prelegentów znalazł się m.in. Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów RP, który zwracał uwagę na to, aby nie zasklepić się w tym co na co dzień widzimy, usłyszeć o pewnych możliwościach, nawiązać kontakty. - To kluczowe dla dalszego rozwoju tego miasta. Radom ma potencjał, a jednocześnie rozwija się niezbyt dynamicznie. Chcemy to zmienić. – powiedział Marek Suski.

W ramach Forum 590 odbyła się również debata pt. „Polacy i MŚP o Pracowniczych Planach Kapitałowych”. Jej celem było określenie postaw Polaków oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych, a także znajomości rozwiązań programu. Zdanie prelegentów program jest bardzo tani, co mocno go wyróżnia względem OFE, a jednocześnie stara się łączyć interes pracownika, tj. przyszłego emeryta oraz całej gospodarki.

Projekt Forum 590 ma charakter długofalowy. Organizatorzy – Kongres 590 oraz Forum Zrównoważonej Technologii, zapowiadają, że podobne wydarzenia pojawią się wkrótce w innych miastach Polski. Ich zdaniem to najlepszy sposób na poznanie opinii i nawiązanie dialogu z grupami kreującymi obraz nie tylko lokalnej, ale także krajowej gospodarki.